Tallinna Lennusadama muuseum
2012 a. maikuus sai avatud väga huvitav muuseum – Lennusadam. Muuseumi ekspositsioon kannab pealkirja „Seikluste ookean“.
Ekskursiooni käigus saame tuttavaks hüdroplaanide unikaalsete angaaridega, mis said valmis 1916-1917 a. Saame uurida, kuidas näeb välja allveelaev või hüdroplaan. Kuulame palju erinevaid lugusid, mis on merega seotud ja loomulikult läheme vee alla kollase allveelaevaga.
Muuseumi kõige huvitavamaks eksponaadiks on allveelaev “Lembit”.
Vajadust omandada allveelaevad oli õigustatud samal viisil, et nad võivad lahendada mitmeid sõjalis-strateegilisi ülesandeid korraga…
Väideti, et allveelaevad olid “relvad väikestes riikides”, mis sobivad need vaesed riigid, mis ei saanud endale suur pommitamine, ristlejat, õhusõiduki vedajad kaitsta oma merepiiride…
Kaks allveelaeva ehitati Ühendkuningriigis Eesti valitsuse korralduse alusel. 12. märtsil 1937 toimus allveelaeva “Kalev” piduliku ülekandmine Eesti poolel ja 14. mail 1937 allveelaev “Lembit” kasvatas Eesti lippu…
Allveelaev “Lembit” II maailmasõja ajal võitis kolm võitu, saatus teise allveelaeva ei ole täpselt teada, näitavad, et see…
Ajal navigatsiooni jooksul 1954, koolitus käivitab torpeedod, cannonballs Laskmine ja lavastus kaevanduste peeti allveelaeva viimast korda…
Lisaks saab muuseumis näha jäämurdjat „Suur Tõll“. See on praeguseks ajaks kõige suurem aurik-jäämurdja, mis seni maailmas säilinud.
Projekti maksumus oli 970 310 rubla – muidugi suur nende korda summa.
26. detsembril 1913 avati pidulikul tseremoonial Tallinna jäälõhkuja tulevik ja nimi “tsaar Mihhail Fedorovich”. Juba märtsis 1914 oli ta lõpuks valmis. Tallinna reidil saabus laev 2. juulil 1914. Meeskond oli mehitatud siin alluvuses Kontradmirala Grigori Hagmanna. Jäälõhkuja oli varustatud 6 katlad (kivisöe kütus), kiirus vabas vees-15 sõlme (28km/h) ja sillutades teed läbi jää paksus kuni 1 meeter, võiks liikuda kiirusega 4-5 sõlme. Laev oli varustatud uusima varustuse ja traadita. Meeskond loendas 64 inimest rahuajal.
Antud ekskursioon on lastele väga huvipakkuv.
Ekskursioon on huvitav ja informatiivne nii täiskasvanutele kui lastele.
Vaatamisväärsused: allveelaev „Lembit“, hüdroplaanid, erinevad virtuaaltuurid
Ekskursiooni Kestus: 1,5 tundi
Hind: 50 EUR (+ sissepääs pilet)
Vabatahtlik: lapsed 0-8 aastat vana külastada muuseumi tasuta!
* Ekskursiooni kestvust ja hinda on võimalik eraldi kokku leppida *
Tagasi “ekskursioonid”