Tallinna Vanalinna ekskursioon
Te tutvute keskaegse Tallinnaga. Linn oli jagatud kaheks: alumine ja ülemine linn. Iga linnaosa elas oma reeglite ja seaduste järgi, ka siiamaani see kõnetab ja paneb mõtlema tänapäeva inimesi.
Ülemine Tallinn ja Alumine Tallinn – just need on meie pealinna kõige populaarsemad ekskursiooni maršruudid. Just see linnaosa on kõikide turistide jaoks atraktiivsem ja huvipakkuvam.
Tallinna vanalinn koosneb Toompeast ja alumisest linnast mis leiab aset Toompea ja mere vahel. Tänapäeval on see üks ühine osa, kuid kuni 19. sajandi lõpuni eksisteeris kaks eraldi linna (Toompea ja Alumine linn). Rikaste inimeste ja kaupmeeste suhted … Loe edasi
Vana Tallinna Legendid
Meie Vanalinn on ajaga kogunud väga palju erinevaid legende, muinasjutte ja salapäraseid jutte. Kus kõik neid jutud peidus on? Kas Vana Toomase peas või kloostri raamatukogus? Just seda me saame teada meie jalutuskäigu ajal.
Selle ekskursiooni peamine eesmärk on pühendatud Tallinna legendidele ja muinasjuеtudele. Marsruudi ajal külastatakse anomaalseid tsoone, salapäraseid kohti mis siiamaani on müstikaga varjatud. Selle jalutuskäigu oleks parem teha õhtusel ajal, nii on legendide mõju palju suurem.
Ekskursiooni ajal saate teada ka kõike mis puudutab Keskaegse Tallinna karistusi. See pole aga enam muinasjutt, vaid hirmsad tõelood, mis olid kunagi juhtunud.
… Loe edasi
Vana Tallinna romantilised lood
Juba vanast ajast Raekoja katusel valvab meie linna Tallinna talisman – rauast tehtud suurte vuntsidega kuju – Vana Toomas. Ta teab kõike, mis toimus varem ja ka seda, mis on linnas toimumas praegu. Just tema ongi meile avaldanud oma jutud aga meie räägime neid teile edasi.
Jalutuskäigu ajal saame näha vanaaegseid maju ja kirikuid. Saame teada kuidas inimesed keskajal elasid, ajastul, mil polnud internetti ega mobiiltelefone. Meistriks saamine oli väga raske ja tähtis protsess. Kas te olete märganud, et Alumise ja Ülemise Vanalinna vahel on tornid ja seinad? Kõikidele nendele küsimustele me leiame vastust lihtsalt jalutades mööda vanalinna tänavaid.
XV sajandi keskpaigal Alumise ja Ülemise linnade vahel…. Loe edasi
Külastame Tallinna teletorni
Milline ehitis on Tallinnas kõige kõrgem? See on Tallinna Teletorn! Me jõuame kõrgustele, kus linnud lendavad ja sellelt kõrguselt vaatleme linna. Saame seal olevate robotitega tuttavaks. Väikses telestuudios on võimalik ennast proovile panna ja olla diktor, teletorni hoovis on huvitav mänguplats.
Tallinna Teletorn asub Pirital. Millal ja milleks oli see sinna ehitatud? Kus kohas asus esimene Teletorn ja kuidas see välja nägi? Kuidas on Teletorn seotud Olümpia mängudega ja mis on selle lähim naaber?
Külaskäik Tallinna Teletornis võtab aega umbes 1 tund. Selle ajaga me tutvume torni ehitusajalooga, vaatame Eesti tuntud kunstniku… Loe edasi
Kadrioru loss ja Park
.. Loe edasi
Rocca al Mare – Vabaõhumuuseum
Rocca-al-Mare on Eesti Vabaõhumuuseum. Itaalia keelest seda saab tõlkida – kalju mere peal. Just nii otsustas oma mõisale nimeks panna Girard de Soucanton – suur Itaalia fänn, kes XIX sajandil elas Eestis. Muuseum asutati 1957 aastal. Muuseum asub 80 hektaril. Praegu saab sellel territooriumil näha kuidas vanasti elas eesti rahvas.
Kuidas maal elati? Kuidas tehti tööd ja kuidas puhati? Kuidas lapsed maal koolis käisid? Nendele küsimustele leiduvad vastused vabaõhumuuseumis. Seal saame näha talusid, tuuleveskeid, puidust kirikut ja Kuie kooli.
Muuseumi territoorium on jagatud 4 osaks. Iga osa keskpunktis on talude kogum. Tänapäevaks on muuseumis 72 ehitist, millest on kokku grupeeritud 12 mõisa. Kokku on muuseumis ligikaudu 46 000 eksponaati.
Muuseumi kollektsioonis on enamasti XVIII-XX sajandite ehitised. Tähtis on ka… Loe edasi
Tallinna Lennusadama muuseum
2012 a. maikuus sai avatud väga huvitav muuseum – Lennusadam. Muuseumi ekspositsioon kannab pealkirja „Seikluste ookean“.
Ekskursiooni käigus saame tuttavaks hüdroplaanide unikaalsete angaaridega, mis said valmis 1916-1917 a. Saame uurida, kuidas näeb välja allveelaev või hüdroplaan. Kuulame palju erinevaid lugusid, mis on merega seotud ja loomulikult läheme vee alla kollase allveelaevaga.
Muuseumi kõige huvitavamaks eksponaadiks on allveelaev “Lembit”.
Vajadust omandada allveelaevad oli õigustatud samal viisil, et nad võivad lahendada mitmeid sõjalis-strateegilisi ülesandeid korraga…
Väideti, et allveelaevad olid “relvad väikestes riikides”, mis sobivad need vaesed riigid, mis ei saanud endale suur pommitamine, ristlejat, õhusõiduki vedajad kaitsta oma merepiiride…
Kaks allveelaeva ehitati Ühendkuningriigis Eesti valitsuse korralduse alusel. 12. märtsil 1937 toimus allveelaeva “Kalev” piduliku ülekandmine Eesti poolel ja 14. mail 1937 allveelaev “Lembit” kasvatas Eesti lippu…... Loe edasi
Oleviste kirik ja Tallinna linnamüür
Kuidas vanasti oli Tallinna linn kaitstud, palju torne on Vanalinnas ja kes oli seal valves? Sellest kõigest saame jalutuskäigu ajal teada.
Meie marsruut algab Raekoja Platsilt ja viib meid Pühavaimu kirikust mööda kuni Suure Gilgi hooneni välja. Saame tuttavaks Pika tänava vaatamisväärsustega , jalutame Pühade tänavast mööda. Vanalinna kõige laiem tänav on Lai tänav, me saame teada mis on Kaupmeeste maja ja vaatame linna kõige kõrgemat Oleviste kirikut.
XV-XVI sajanditel oli Oleviste kirik eeldetavasti maailma kõige kõrgeim ehitis. Selle kõrgus oli 159 meetrit. Ja just selle kõrguse pärast on kirikuga juhtunud palju ebameeldivaid asju. Äike lõi kirikusse kaheksa korda, kolmel korral peale seda oli tulekahju. Tänapäevaks on kiriku kõrgus 124 meetrit ja see on üks Tallinna linna sümbolitest.
Edasi viib jalutuskäik meid majadeni mille nimeks on pandud „Kolm õde“ ja „Paks Margareeta“ tornini. Saame vaadata Mere Väravat, mis on kõige suurem säilinutest.
Seejärel jalutame mööda kindluse müüri, külastame Tornide Väljakut ja lõpetame ekskursiooni Kloostri värava… Loe edasi